Ф О Р У М

Тук всеки който иска да попита за нещо ,или да му бъде обяснено нещо относно сайта , работата , компютри , телефони и други - може да напише и да изчака отговор. Не е нужно да се регистрираш. Да помоля само за едно - нека бъдем с истинските си имена или поне с разбираеми никове . Като отговаряш на въпрос зададен от анонимен или несъществуващ човек  , все едно наливаш вода в нещо със затворени очи и не знаеш дали си уцелил и дали изобщо има в какво да налееш....
Ако имате предложения за теми - пишете.......

ТЕМА за въпроси

Заглавие: Ре: Ре: Ре: Ре: заплата-ЕВРОПА Вложил: stoian zhterev Дата: 23.03.2015

dobre bilsam malko I na vinka I shefovete ne praktikuvat kato nashte pri vseki raboten cas povece toi te stimolira I plashta povece .. a pri naz obratno povece rabota po malko pari . zashto e taka ..... I kakvo da napravim I tuka da e taka . iskat rabota davame vsicko ot sebesi pak nestava

Заглавие: Ре: Ре: Ре: заплата-ЕВРОПА Вложил: ДИНКО Дата: 04.03.2015

Като заговори за по света.... нека и аз ти кажа за по света.Там некъде далече далече всички са доволни и заплатени , но както ти писах преди това има една разлика - НИЕ СМЕ В БГ.Относно 5 те човека(които били незаменими) пак не си много прав.Всички,абсолютно всички вземаха многото пари- мога да те уверя в това,имам възможност да си направя справка.Но сега , когато Вие новите работници запълнихте празното пространство(необходимостта от работна ръка) и Южен поток се оттече взе да боли(...ох парите ми са малко..).Радо искам да ти обясня и нещо друго,което виждам отдавна- невъзможността на пристанищните работници да си пазят хляба. Навремето когато бях докер хвърляхме 180 тона селитра за 25 лв надник и 20 лв награда.Услади ни се готината пара и взехме да даваме по 200 тона за 30 лв надник ( но това бе за кратко) и 20 лв награда(която след 4 месеца спряха).После останахме само на тези 30 лв и ни заболя и започнахме да даваме 220-260 тона за компенсация на мангите които загубихме от акъл и алчност.После когато станах тракторист и карах рула от Западно - първо правехме по 8-10 курса и надницата ни беше добра,но не решихме че ще забогатеем и почнахме да правим по 12-16 курса (нещо че след като слезех от машината накрая на смяната не можех да отида по малка нужда около 1-2 часа).Отдавна съм разбрал ,че парите на работодателя си не можеш ги взема.В момента в който той усети че започнеш да си полакомяваш за повече ,му се задейства защитния механизъм и работника е отрязън откъм пари.Няма никакво значение какъв е работодателя ти-частник или дължавата. Дадох ти примери при държавата ,а сега ще ти дам пример и за частника . Когато дойдоха първите тръби от Южен поток нашата смяна имаше възможността да работи първа.Обещанието но г-н Дерелиев беше следното - ако дадете 100 броя на точка ще ги смятаме по 1,50лв на тон( ти сам си пресметни какъв е надника-1 тръба е 9,3тона).Човека си удържа на обещанието,но на работниците това им си видя малко.От 100 бр скочихме на 120-150 бр , след това на 180-220 бр и върха на сладоледа беше на една нощна смяна - 305 бр . Друго което преобърна и този път колата е викането на едни и същи работници на работа (все едно че другите не са хора и не хранят семейства).На времето чух един много правилен лаф- ...трябва да работим с главите си а не на юруш .....- който е много прав .Ако бяха си траяли на тези 100-120 броя тръби,ако бяха отказвали да идват извънредно( това посъветвах навремето смяната-попитай ги) щеше да има по дълго време работа и пак щяха да вземат същите пари. Да се върна малко назад - за тези петимата.Те продължават да се мислят за незаменими( поискаха от директора ,чрез Козаров, основна заплата от 2000 лв ) и не обучават новоприетите авто кранисти (един вид монопол). Но пак сметките няма да са правилно направени- започна курс за автокранисти 1 степен и обучаващи на практиката няма да са тези въпросните 5ма. И нека за последно те помоля - давай ми примерите за които тихомълком споменаваш(както аз ти давам примери) за да ти отговоря правилно,а не да гадая за какво иде реч....... Лек ден за сега

Заглавие: Ре: заплата-ЕВРОПА Вложил: ДИНКО Дата: 25.02.2015

Да продължа - относно зависта съм съгласен с тебе . Но относно това кой се наложи бих те поправил-ЧАСТНИКА се осъзна и затвори кранчето за много работи.
Чувам че отсреща започват да атакуват с предложения за по заплатена работа.
Всеки е чорбаджия на ръцете и главата си , така че кой както реши , но не забравяйте за мащабите на портовете и за лъжливите обещания които дават там.......

Заглавие: Заплата Вложил: Динко Кѝчука Дата: 05.06.2015

Аз първо искам да попитам,колко още ще ни намаляте заплатите,и другото което искам да знам е,защо?В смисъл казваш,че ни мързи и т.н но виждаш,че се работи здраво.Относно тонажа които се дава,да съгласен съм,че се дава много но това е нашия труд ние се потим,ние се прибираме при семействата си без сили и какво получаваме в замяна...намаление на парите.Защо?Защото сме обработели повече товар?Това ли е причината? Нима порта губи пари или е ощитен по някакъв начин от това? Неразбирам.

Бележки: 13 - 16 от 16

<< 1 | 2 | 3 | 4

Как да се регна в "Говорилнята"

Заглавие: Регистрация Вложил: Динко Дата: 25.03.2014

1. Влизаш в Говорилнята от главната страница- кликаш на линка към страницата
2. Когато се отвори страницата - търсиш най отдоло на картинката под написаното от колегите " Sing in to post ! ( create account ) "
3. Кликваш на ( create account )
4. Отварят се нови редове .
5. Там на login реда си пишеш избрано от тебе име , а на редовете с точките ( звездички ) пишеш паролата си два пъти ( за това са две полета).Първият път я пишеш , вторият я потвърждаваш.
6. Кликаш на реда - register
7. Вече имаш регистрация и можеш да пишеш .
8. Тези които са с мобилната версия - или трябва първо да направят от PC регистрация или най -отдоло на "Домашната страница" има : View: Mobile/Desktop
- кликва се там и преминават на Десктоп изглед .Тогава започват от точка 1.- Успех

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>